SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Vinkanna 2997011
*
nr 299 7011
Vinkanna
Pläter, England
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 01:00:45
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver vinkanna ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Vinkanna
nr 299 7011
Vinkanna
Pläter, England
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 februari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 01:00:45 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver vinkanna ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41